Zapraszamy do zamawiania nieśmiertelników z polskimi znakami!
Zamawiaj bez konieczności rejestracji konta!

Blog o nieśmiertelnikach i militariach

Witaj na blogu prowadzonym w imieniu sklepu Engrave.pl. Tylko tutaj publikować będziemy posty na temat nieśmiertelników, militariów i wielu innych zagadnień, którymi się pasjonujemy. Ciekawostki o nieśmiertelnikach, historia ich powstania, przykładowe zastosowania, historyczne znaczenie i wiele więcej. Tylko u nas znajdziesz wiele ciekawych postów i poradników dotyczących nieśmiertelników (przykładowe wzory historyczne stosowane przez armie świata przed, jak i po Wojnach Światowych). Skupimy się również na zagadnieniach militarnych, opisując ich meandry.

Blog Engrave.pl to miejsce dla każdego – nie tylko dla fanów militariów, ale także dla tych, którzy zainteresowali się nieśmiertelnikami i chcą dowiedzieć się o nich jeszcze więcej. Zapraszamy do odwiedzania naszego sklepu i bloga, który będziemy aktualizować tak często, jak to tylko możliwe.

Zamów nieśmiertelnik z własnym tekstem


Blog o nieśmiertelnikach i ciekawostkach militarnych

Autor: | Kategoria: Blog

Coraz częściej dostajemy pytania dotyczące różnic między męskimi i damskimi nieśmiertelnikami. Zwykle wątpliwości dotyczą tego, czy istnieje nieśmiertelnik damski i jeżeli tak – czym różni się od męskiego odpowiednika? Postanowiliśmy napisać artykuł, w którym rozwiejemy wszelkie wątpliwości. Zainteresowani? Zapraszamy do dalszej lektury.

Jak nosić nieśmiertelnik? Wydawałoby się, że to pytanie trywialne, które z pewnością nie potrzebuje odrębnego artykułu w celu wyjaśnienia tematu. Sami w całej ekipie Engrave przez te wszystkie lata pracy nie zastanawialiśmy się nad innymi sposobami noszenia nieśmiertelników – po prostu nosimy je w tradycyjny, żołnierski sposób. Jak się jednak okazało, tradycyjny sposób noszenia nieśmiertelników wcale nie jest jedynym. Zainteresowani? Zapraszamy do sprawdzenia innych metod.

Prezent na walentynki nie musi być sztampowy – możesz okazać swoje uczucia ofiarowując prezent nie tylko wyjątkowy, ale przede wszystkim praktyczny. W tym wypadku obdarowana osoba nie tylko zawsze będzie o Tobie pamiętać, ale będzie miała przy sobie również niepozorny drobiazg, który może nawet uratować życie!

Grupa krwi na tatuażu, nieśmiertelniku, bransoletkach czy krewkartach lub innych widocznych miejscach (takich, jak na przykład kaski motocyklowe, kaski strażaków, karoseria aut lub ramy rowerów) to dosyć kontrowersyjny temat – wiele osób uważa, że zamieszczenie informacji o własnej grupie krwi w widocznym miejscu w razie wypadku lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia może uratować życie. Jak jest naprawdę? Postanowiliśmy przyjrzeć się temu zagadnieniu nieco bliżej i z pomocą informacji uzyskanych od zaprzyjaźnionych ratowników medycznych rozwiać wszelkie wątpliwości.

W okresie Trzeciej Rzeszy istniały setki różnych cywilnych, para-wojskowych i wojskowych dokumentów, przepustek, prospektów i identyfikatorów. Niemieccy żołnierze byli zobligowani do posiadania podczas drugiej wojny światowej jak największej liczby dokumentów identyfikacyjnych. Rejestrowano w nich mnóstwo informacji osobistych, które mogły zostać użyte w celu późniejszej identyfikacji.

W tym artykule zostaną omówione podstawowe dokumenty tożsamości i nieśmiertelniki niemieckich żołnierzy Trzeciej Rzeszy.

Wszyscy niemieccy żołnierze we wszystkich oddziałach Wehrmachtu posiadali następujące dokumenty odnoszące się do nich i ich służby wojskowej.

Ministerstwo Obrony Narodowej zaproponowało zmiany w informacjach zamieszczanych na nieśmiertelnikach (tabliczkach identyfikacyjnych) noszonych przez żołnierzy. Według nowego projektu ma się na nim znaleźć wyznanie wojskowego – nowy wzór tabliczki ma się przyczynić do usprawnienia identyfikacji posiadacza.

pomysl-na-swiateczny-prezentŚwięta Bożego narodzenia oraz Mikołajki to dwa momenty w roku, które nie da się ukryć – odbywają się regularnie i na które wszyscy starają się odpowiednio przygotować. Niestety mimo ogromnej ilości czasu nadal bezpośrednio przed, bądź znacząco wcześniej w umysłach wielu z nas pojawia się ogromna pustka. Brak pomysłu na prezent potrafi niemal spędzać sen z powiek – jeśli i Wy powoli odczuwacie nacisk z powodu świąt, nie mając zielonego pojęcia jaki prezent na Mikołajki bądź prezent na Święta Bożego Narodzenia kupić, przychodzimy Wam z pomocą. Możecie odetchnąć z ulgą, bowiem nasza oferta z pewnością spełni Wasze oczekiwania.

signaculumChoć nowoczesność i jej zdobycze zachwycają większość z nas tak bardzo, iż nie odczuwamy potrzeby zaglądania w przeszłość, czasami naprawdę warto jest tego dokonać. Okazuje się bowiem, że historia skrywa naprawdę ciekawe tajemnice, których nasze chłonne umysły wręcz pożądają. Tym razem udało nam się odnaleźć ciekawostki dotyczące nieśmiertelników w Rzymie – Signaculum. Czy już wtedy były one stosowane? A może to tylko następny, jeden z wielu krążących mitów?

Autor: | Kategoria: Blog

pomysł na prezent na Dzień ChłopcaW kalendarzu świąt obchodzonym w naszym kraju można znaleźć bardzo wiele ciekawych pozycji, które zwracają uwagę większej bądź mniejszej ilości ludzi i obchodzone są mniej bądź bardziej hucznie. Jednym z najbardziej popularnych świąt wrześniowych jest oczywiście Dzień Chłopaka. Jeśli chcecie obchodzić go w wyjątkowy sposób, ale kolejny oryginalny pomysł na prezent na Dzień Chłopaka to dla Was czarna magia, po przeczytaniu tego artykułu otworzy się przed Wami wachlarz możliwości i z pewnością będziecie wiedzieć co robić!

identyfikator dla dzieckaDziecko na plaży, koloniach lub gdziekolwiek indziej? Sprawdź identyfikator dla dziecka i zapewnij swojej pociesze (a także sobie) dodatkową ochronę w ten wakacyjny czas. Niestety bardzo często okazuje się, że ten cudowny czas może w jednej chwili zmienić się w największy koszmar. Przyczynkiem tego typu sytuacji zazwyczaj paradoksalne stają się osoby, które jeszcze chwilę temu dawały nam największą radość – chodzi oczywiście o dzieci. Niestety w czasie wakacji, szczególnie gdy temperatury osiągają bardzo wysoki poziom i kiedy liczba plażowiczów przebija poprzednie rekordy zdarza się ten moment – to sytuacja, kiedy dziecko, które przecież jest cały czas bacznie obserwowane nagle znika rodzicom z zasięgu wzroku…

Autor: | Kategoria: Blog

1 - adresówka dla psaAkcesoria dla psów dzielą się na dwa podstawowe typy – na takie, które określa się jako konieczne i oraz te, które można okrasić mianem opcjonalnych, a więc niewymaganych acz nierzadko bardzo przydatnych. Adresówka dla psa, bo o niej mowa, to niedrogi przedmiot, niestety często odbierany jest jako zbędny wydatek. Tymczasem w jednej chwili może stać się ogromnym pomocnikiem, jedyną nadzieją na odnalezienie zaginionego Pupila i jego szybszy powrót do domu. Jako, że identyfikator dla psa obecnie występuje na rynku zoologicznym w bardzo wielu odmianach, warto przyjrzeć im się nieco bliżej…

nieśmiertelniki dla motocyklistówJak zapewne wiecie, sklep Engrave.pl prowadzi kampanię w mediach, propagującą wybijanie na nieśmiertelnikach specjalnych numerów ratunkowych ICE. Kampania skierowana jest do wszystkich aktywnych ludzi, którzy chcą czuć się bezpiecznie. Kierowcy, sportowcy, motocykliści, piesi – każdy powinien dać szansę ratownikom na przyspieszenie i ułatwienie niesienia pomocy.

współczesny rosyjski niesmiertelnikKilka słów o historii nieśmiertelników w ZSRR i ówczesnej Rosji. Rosyjskie nieśmiertelniki – wzory i historia począwszy od I Wojny Światowej aż po czasy współczesne. Zapraszamy do lektury!

Autor: | Kategoria: Blog

biżuteria filmowaMała odskocznia od wybijanych blaszek i militariów. Dla tych, którzy w naszym sklepie szukają biżuterii, przygotowaliśmy specjalną ofertę – oto biżuteria filmowa. Poniżej znajduje się cała lista biżuterii z filmów, która dostępna jest w naszym sklepie.

UK dog tagNieśmiertelniki spotykane są w armiach całego świata. Prócz protoplastów – armii amerykańskiej – blaszki odgrywały ważną rolę także w armii Wielkiej Brytanii. Dziś zobaczmy, jak wyglądały nieśmiertelniki w Wielkiej Brytanii i przyjrzymy bliżej brytyjskiej identyfikacji żołnierzy, która na przestrzeni lat od taśm ewoluowała do solidnych blaszek.

 

 

Autor: | Kategoria: Blog

Amerykańskie nieśmiertelnikiDziś skupimy się na nieśmiertelnikach USA, które zapoczątkowały erę identyfikacji żołnierzy i wniosły bardzo wiele do historii zarówno Stanów zjednoczonych, jak i całego świata. Podamy wzory wybicia oraz pokażemy, jak amerykańskie Dog Tagi ewoluowały na przestrzeni lat.

polskie nieśmiertelnikiW Polsce nieśmiertelniki pojawiły się nieco później, niż w USA. Historia dokładnie podaje datę 22.12.1920 roku, kiedy to weszło w życie rozporządzenie, które nakazywało noszenia polskim żołnierzom specjalnych znaków tożsamości (wówczas nie nazywano ich jeszcze nieśmiertelnikami). Takie oznaczenia musiał nosić każdy żołnierz sił polskich podczas mobilizacji wojsk.

Autor: | Kategoria: Blog

Nieśmiertelniki dla szkółOstatnimi czasy realizujemy bardzo wiele zamówień na nieśmiertelniki dla szkół. Dziś chcemy przedstawić jedno z wielu zastosowań blaszek Dog Tagów, które dotyczy właśnie szkół i placówek edukacyjnych.

Autor: | Kategoria: Blog

Ciekawostki o nieśmiertelnikachZbiór najważniejszych dat i ciekawostek o nieśmiertelnikach. Specjalnie dla tych, którzy interesują się militarnymi blaszkami przygotowaliśmy wpis, w którym zebraliśmy typowe a także te nietypowe fakty z historii i całej genezy nieśmiertelników. Zapraszamy do lektury i do komentowania.
 
 
 

Nieśmiertelniki EngraveWiele osób przed zakupem zastanawia się, co wybić na nieśmiertelniku? Jakie teksty powinny znaleźć się na stalowych, wybijanych blaszkach? To zrozumiały dylemat, z którym nawet niekiedy my się borykamy. Aby pomóc wszystkim niezdecydowanym i nadal zastanawiającym się nad tym, jakie teksty na nieśmiertelniki wybrać – postanowiliśmy napisać ten wpis, w którym zamieścimy przykładowe propozycje, które wybierają nasi Klienci.

iceW dzisiejszym wpisie poruszymy bardzo ważną kwestię. Zauważyliśmy, że coraz więcej osób ma świadomość, czym jest tytułowy skrót ICE. Coraz więcej naszych Klientów zamawia nieśmiertelniki z wybijanymi numerami ICE – bardzo nas to cieszy, zważywszy na fakt, że ICE na blaszce to naszym zdaniem obowiązkowa linia.

Autor: | Kategoria: Blog

modelka Dog TagPostanowiliśmy poruszyć bardzo ważną kwestię, a mianowicie pokazać Wam przykładowe zastosowanie nieśmiertelników. Oczywiście nie wymienimy wszystkich możliwości z bardzo prostego powodu – jest ich nieograniczona ilość. Jednak analizując zamówienia naszych Klientów postanowiliśmy przygotować pewien spis przedstawiający charakter zamawianych dog tagów. Zapraszamy do lektury i życzymy owocnego zamawiania!

Autor: | Kategoria: Blog

Kółka i nieśmiertelnikWiele osób stojących przed wyborem nieśmiertelnika spotyka się z jednym i chyba największym dylematem – wybrać nieśmiertelnik wybijany, czy grawerowany? Miłośnicy militariów i tradycyjnych dodatków wojskowych doskonale wiedzą, że wybór jest tylko jeden – nieśmiertelniki wybijane (czyli tworzone na specjalnej maszynie, wybijającej znaki od dołu lub góry, w zależności od wzoru).

Autor: | Kategoria: Blog

historia niesmiertelnikowW pierwszym branżowym wpisie naszego sklepu chcemy przedstawić Wam historię nieśmiertelników – tą wojenną historię. Wszystko zaczęło się od 1865 roku, kiedy podczas wojny secesyjnej wybijano pierwsze, metalowe nieśmiertelniki. Prekursorami tego systemu identyfikacji były wojska amerykańskie. Historia nieśmiertelników pokazuje jednak, iż nie pojawiły się one od razu w całej armii USA. Podczas wojny secesyjnej stosowano je tylko w nielicznych oddziałach armii.

×
×
×
×