Czy istnieją damskie nieśmiertelniki?

Autor: | Kategoria: BlogKomentarze

Coraz częściej dostajemy pytania dotyczące różnic między męskimi i damskimi nieśmiertelnikami. Zwykle wątpliwości dotyczą tego, czy istnieje nieśmiertelnik damski i jeżeli tak – czym różni się od męskiego odpowiednika? Postanowiliśmy napisać artykuł, w którym rozwiejemy wszelkie wątpliwości. Zainteresowani? Zapraszamy do dalszej lektury.

Nieśmiertelnik damski w wojsku

Jako że kobiety coraz częściej decydują się na mundur (trend ten zauważa się zarówno w Europie, jak i wojsku USA – panie coraz śmielej wkraczają w wojskowy świat, a także inne służby mundurowe), dostajemy coraz więcej zapytań o to, czy istnieje damski odpowiednik nieśmiertelnika.

Pragniemy poinformować, że… nie. Nie ma czegoś takiego jak różnice między nieśmiertelnikami dla kobiet i mężczyzn. W wojsku, zarówno żołnierz płci męskiej, jak i żeńskiej, otrzymuje dokładnie taki sam zestaw identyfikatorów. Nie ma różnic pomiędzy komponentami, długościami łańcuszków czy też wzorem wybicia. Panie w wojsku traktowane są na równi z mężczyznami, dlatego żadna armia nie stosuje dodatkowych różnic (w kwestii identyfikacji).

Nie dziwi nas takie podejście wojska – nieśmiertelnik damski nie musi różnić się od tego, który wręczany jest męskiej grupie żołnierzy. Armie skupiają się głównie na umundurowaniu, różnicy w sprzęcie czy misjach, na które wysyłane są kobiety i mężczyźni. Identyfikatory, mimo kluczowej roli w ubiorze każdego żołnierza, nie wymagają nanoszenia zmian związanych z płcią – dotyczy to komponentów, technologii produkcji czy wzorów tekstów, jakie są wybijane na blaszkach.

 

Nieśmiertelnik dla kobiety jako prezent

Zostawiając sprawy wojskowe i oficjalne wyposażenie armii – nieśmiertelnik damski może być doskonałym prezentem dla każdej fanki militariów (i nie tylko). Jak pokazuje nasz sklep, nieśmiertelniki nie są zarezerwowane tylko dla zawodowych żołnierzy czy tym bardziej tylko dla mężczyzn. Co więcej, śmiało możemy stwierdzić, że nieśmiertelniki to biżuteria unisex – idealna zarówno dla mężczyzn jak i kobiet.

Dla tych, którzy jednak chcą zamówić nieco bardziej kobiecy komplet, przygotowaliśmy specjalne kolory czy krótsze łańcuszki, które pozwalają dopasować noszenie nieśmiertelników na kobiecej szyi (tutaj polecamy kolory silencerów: turkusowe, zielone, niebiesko-czerwone, czerwone). Nic jednak nie sto na przeszkodzie, aby zamówić standardowy  komplet z czarnymi gumami wyciszającymi lub gumami moro.

 

Żeńska wersja nieśmiertelników – podsumowanie

Reasumując, w wojsku nie istnieje coś takiego, jak specjalny nieśmiertelnik dla kobiety. W przypadku cywilów istnieje możliwość dopasowania kolorystyki gum wyciszających czy długości łańcuszków, jednak sama technologia produkcji czy materiał, z jakiego produkujemy nieśmiertelniki, nie różni się niczym i nie ma związku z płcią, która nosi dany identyfikator. Co więcej, z tego, co obserwujemy po zamówieniach na Engrave.pl, zwykle dla kobiet zamawiane są standardowe komplety nieśmiertelników (lub moro – to drugi względem popularności wybór dla pań), co tylko potwierdza teorię.

Zatem zapraszamy wszystkie panie, a także panów, którzy szukają niebanalnego personalizowanego prezentu na Dzień Kobiet, Walentynki, rocznicę, jako prezent urodzinowy czy inną okazję (a nawet bez okazji) do zamawiania nieśmiertelników z własnym tekstem – gwarantujemy, że blachy spodobają się nie tylko fankom militariów – to praktyczny naszyjnik, który okraszony Waszym ulubionym motto, dedykacją, wyznaniem miłości czy datami urodzenia dzieci/rocznicy na pewno będzie noszony z dumą i będzie odgrywał praktyczną rolę w codziennym życiu!

Zobacz pełną nieśmiertelnikową ofertę od Engrave.pl!