ICE – dlaczego warto wybijać na nieśmiertelnikach?

Autor: | Kategoria: BlogKomentarze

iceW dzisiejszym wpisie poruszymy bardzo ważną kwestię. Zauważyliśmy, że coraz więcej osób ma świadomość, czym jest tytułowy skrót ICE. Coraz więcej naszych Klientów zamawia nieśmiertelniki z wybijanymi numerami ICE – bardzo nas to cieszy, zważywszy na fakt, że ICE na blaszce to naszym zdaniem obowiązkowa linia.

Skrót ICE

ICE to skrót od In Case of Emergency. W polskim tłumaczeniu oznacza to w nagłych wypadkach. Numer ten dla ratowników jest cennym źródłem informacji. To nic innego, jak numer telefonu do najbliższych osób (zazwyczaj rodziny). Jeżeli chcemy zamieścić kilka numerów ICE, wystarczy je ponumerować (na przykład ICE1, ICE2 i tak dalej – ratownik wówczas będzie próbował kontaktować się z numerem najwyższym, a w przypadku niepowodzenia przejdzie do numerów niższych).

Dlaczego ICE jest tak ważnym numerem dla ratowników? Dzięki temu numerowi służby medyczne mogą w szybki sposób powiadomić rodzinę o nieszczęśliwym zdarzeniu i podać dokładne informacje, gdzie przewożony jest pacjent. Podczas rozmowy ratownik może także poprosić o przywiezienie do szpitala niezbędnych dokumentów. Jednak nie to jest najważniejsze – za pomocą ICE ratownicy mogą dopytać się, czy poszkodowany nie ma alergii na którykolwiek z leków, czy cierpi na choroby przewlekłe, czy jego historia leczenia nie uwzględnia żadnych ważnych informacji, które mogłyby być istotne dla podejmowanych akcji ratunkowych. ICE jest więc szybkim kontaktem z najważniejszymi osobami dla poszkodowanego, a dla ratowników jest także pewnym punktem zaczepienia i skarbnicą wiedzy o pacjencie.

 

ICE na nieśmiertelnikach

Zwykle numer ICE zapisywany jest w książce telefonicznej naszych komórek (a przynajmniej powinien być). Wyobraźmy sobie jednak, że nasz telefon podczas wypadku ulega uszkodzeniu (patrząc na dzisiejsze nowoczesne smartfony, które zaledwie po upadku z biurka pękają) lub jeszcze inaczej – dostęp do telefonu blokuje ostatnimi czasy popularny kod wężyk albo PIN – mimo, że w książce telefonicznej jest ICE, ratownik nie jest w stanie się do niego dostać. A cenne sekundy upływają.

Numery ICE można wybijać także na specjalnych kartach – niestety, nie są one tak popularne i niewiele osób je posiada.

Właśnie w tym momencie do akcji wkraczają nieśmiertelniki z wybitymi numerami ICE. Blaszka nie ulega uszkodzeniu, jest czytelna i co najważniejsze – znajduje się przy ciele poszkodowanego. Ratownicy coraz częściej szukają Dog Tagów z nadzieją, że właśnie na nich wybite są dane personalne i numery ICE.

 

A doskonałym podsumowaniem naszego wywodu jest wypowiedź ratownika medycznego, który nie tylko potwierdza sens ICE, ale także pokazuje z perspektywy ratownika, jak ważne dla służb medycznych są nieśmiertelniki, których szuka się w pierwszej kolejności.
 


 

Zapraszamy Was do zamówienia blaszek, na których z przyjemnością wybijemy Wasze numery ICE!

Zamów nieśmiertelnik z własnym tekstem!