Identyfikator dla dziecka – zabezpieczenie na wakacje

Autor: | Kategoria: BlogKomentarze

identyfikator dla dzieckaDziecko na plaży, koloniach lub gdziekolwiek indziej? Sprawdź identyfikator dla dziecka i zapewnij swojej pociesze (a także sobie) dodatkową ochronę w ten wakacyjny czas. Niestety bardzo często okazuje się, że ten cudowny czas może w jednej chwili zmienić się w największy koszmar. Przyczynkiem tego typu sytuacji zazwyczaj paradoksalne stają się osoby, które jeszcze chwilę temu dawały nam największą radość – chodzi oczywiście o dzieci. Niestety w czasie wakacji, szczególnie gdy temperatury osiągają bardzo wysoki poziom i kiedy liczba plażowiczów przebija poprzednie rekordy zdarza się ten moment – to sytuacja, kiedy dziecko, które przecież jest cały czas bacznie obserwowane nagle znika rodzicom z zasięgu wzroku…

Na szczęście możecie zabezpieczyć się na tę okoliczność w bardzo szybki, prosty, jednocześnie designerski i co najważniejsze tani sposób – wystarczy pokierować się zasadą „lepiej zapobiegać niż leczyć”. Idealnym sposobem na to, aby nie popadać w panikę, kiedy dziecko się zgubi i przyspieszyć proces powrotu podopiecznego w ręce zatroskanych rodziców są identyfikatory dla dzieci, na których umieszcza się najbardziej istotne dane (zazwyczaj numery kontaktowe do rodziców).

 

Identyfikatory dla dziecka – jak wybrać?

 

Na rynku znajduje się wiele typów identyfikatorów, które oferowane są rodzicom – bardzo często występują one w postaci opasek na rękę, całkiem podobnych do tych, którymi każdy z nas zostaje oznaczony zaraz po porodzie. To bardzo dobry pomysł, ale pod jednym warunkiem – jeśli na takiej opasce znajdują się odpowiednie dane oraz jeśli jest ona produktem trwałym i bezpiecznym dla dziecka.

Należy pamiętać, że aby noszenie takiego identyfikatora miało jakikolwiek sens dziecko powinno mieć go zawsze przy sobie, a właściwie na sobie. Problem polega jednak na tym, iż zazwyczaj dzieci nie dbają o noszone przez siebie rzeczy, bez względu na to czy są to przedmioty czy ubrania. Nie chodzi nawet o to, że ich nie szanują, ale o fakt, iż po prostu ulegają ciągłej, znacznie bardziej intensywnej eksploatacji niż zazwyczaj ma to miejsce w przypadku osoby dorosłej. W efekcie często takie rzeczy ulegają szybkiemu zniszczeniu – identyfikator, który ma wpływać na bezpieczeństwo dziecka powinien zatem cechować się trwałością, być niemal niezniszczalny, a przynajmniej trudny do zniszczenia. Bardzo ważne jest również to, aby był on bezpieczny sam w sobie, czyli na przykład, aby nie był on wykonany z żadnych toksycznych elementów oraz aby nie posiadał ostrych krawędzi czy innych części składowych, którymi dziecko mogłoby się po prostu zranić.

 

Wybierając nieśmiertelnik dla dziecka warto zatem w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na następujące aspekty:

 

 • trwałość
 • materiał wykonania
 • sposób wykonania
 • bezpieczeństwo

 

Dopiero później zwraca się uwagę na elementy takie jak cena, która oczywiście interesuje rodziców w dużej mierze oraz ogólny design. Cena powinna jednak grać tutaj najmniejsza rolę – fajnie jednak, jeśli taki identyfikator dla dziecka można zdobyć naprawdę niedrogo.

 

Wybijane identyfikatory dla dzieci – dlaczego warto?

 

Zapewne niektórzy z rodziców w tej chwili zastanawiają się nad słusznością posiadania takiego gadżetu – w końcu w umysłach większości z nas jest to nie do pomyślenia „jak można zgubić dziecko?”. Nieprawdopodobne, a jednak…

Zdarza się coraz częściej. Jak wskazują statystyki oraz jak potwierdzają ratownicy i służby zajmujące się tego typu sprawami, liczba takich sytuacji stale wzrasta, szczególnie w okresie wakacyjnym. Co ciekawe, wcale nie jest tak, iż w każdej tego typu sprawie rodzice po prostu dokonali pewnych zaniechań i jak się wydaje – nie pilnowali dziecka. W szczególności w ogromnym tłumie jest to po prostu sekunda. Nie ma więc sensu rozpaczać nad rozlanym lekiem lecz zrobić wszystko, aby w razie czego dziecko miało szansę szybko do nas wrócić.

Identyfikator dla dziecka warto stosować właściwie w każdej sytuacji, a szczególnie w trakcie wakacji czy imprez okolicznościowych w jakich często bierze się udział. Nie ma znaczenia, czy wybieracie się ja Juwenalia, Targi czy tak chętnie obchodzone dni miasta – jeśli dziecko zgubi się choć na chwilę, to szansa  na jego powrót do rodziców w szybkim tempie bardzo się powiększa. Kiedy dzieckiem zainteresuje się jakakolwiek dorosła osoba i zobaczy dane kontaktowe, zapewne niezwłocznie skontaktuje się z jednym z rodziców.

Należy mieć na uwadze, iż dzieci (szczególnie małe) często nie pamiętają czy po prostu jeszcze nie znają swoich adresów, a tym bardziej numeru telefonu rodziców. Taki identyfikator może oszczędzić traumatycznych przeżyć i stresu nie tylko Wam, rodzicom, ale przede wszystkim dzieciom – to o ich psychice powinno się myśleć przede wszystkim.

Identyfikator może mieć jednak również inny cel, nie musi być stosowany tylko jako pomoc w razie zagubienia się dziecka. Mówi się, że wypadki chodzą po ludziach. W razie jakiegokolwiek wypadku, starszego bądź młodszego dziecka, ratownicy świadkowie zauważający dane na identyfikatorze (szczególnie te oznaczone jako ICE) szybko zareagują i zadzwonią pod wskazany numer. Wiadomym jest, że nikt nie zakłada tego typu sytuacji, ale „przezorny zawsze ubezpieczony”…

 

 

Wybijane nieśmiertelniki i bransoletki paracord dla dzieci – dlaczego my?

 

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom oraz mając na uwadze to, co najważniejsze, czyli bezpieczeństwo Waszych maluchów oferujemy wysokiej jakości, bezpieczne, pozbawione ostrych krawędzi i niebezpiecznych elementów identyfikatory dla dzieci, które są trwałe i charakteryzuje je naprawdę wyjątkowy design.

Nasze identyfikatory spełniają wszystkie istotne, wspomniane powyżej cechy – spełnią wszystkie Wasze oczekiwania – są doceniane i polecane przez coraz większą ilość osób, również rodziców, a co istotne, podobają się również samym dzieciom, które przecież uwielbiają ciekawe i niebanalne gadżety.

 

Dlaczego warto wybrać nasze identyfikatory?

 • atrakcyjna cena
 • możliwość wybicia personalizowanego tekstu (5 linii po 15 znaków, tylko z jednej strony blaszki)
 • tylko my wybijamy polskie znaki!
 • identyfikatory wybijane (wytłaczane),  więc bardziej trwałe niż grawerowane
 • możliwość zamówienia pojedynczej bądź podwójnej wersji identyfikatora
 • możliwość doboru różnych kolorów gumek wyciszających (silencerów)
 • wybór długości łańcuszków
 • identyfikatory w postaci naszyjnika bądź bransoletki paracord czy bransoletki satynowej
 • bezpieczeństwo – gładkie krawędzie
 • trwałość

 

W zależności od eksploatacji zaleca się dostosowywanie konkretnego identyfikatora do zajęć dziecka. Jeśli dziecko będzie kąpać się w morzu czy jeziorze, najlepiej sprawdzą się identyfikatory w formie naszyjnika. Do wody lepiej nie zabierać bransoletek – ich wygląd może bowiem zmieniać się pod wpływem niekorzystnych warunków.

 

Zachęcamy do zapoznania się z pełna ofertą, ale przede wszystkim do zadbania o Wasze pociechy – cena za identyfikator jest niewielka, a jak wiadomo dzieci są bezcenne!

Zamów nieśmiertelnik z własnym tekstem!