Nieśmiertelnik wybijany, czy grawerowany?

Autor: | Kategoria: BlogKomentarze

Kółka i nieśmiertelnikWiele osób stojących przed wyborem nieśmiertelnika spotyka się z jednym i chyba największym dylematem – wybrać nieśmiertelnik wybijany, czy grawerowany? Miłośnicy militariów i tradycyjnych dodatków wojskowych doskonale wiedzą, że wybór jest tylko jeden – nieśmiertelniki wybijane (czyli tworzone na specjalnej maszynie, wybijającej znaki od dołu lub góry, w zależności od wzoru).

Dziś postanowiliśmy opisać, dlaczego lepszym wyborem jest nieśmiertelnik wybijany, niż grawerowany. Podeszliśmy do tematu bardzo obiektywnie, uwzględniając wszystkie za i przeciw obu technik tworzenia dog tagów. Na początek przedstawimy wizualnie przykładowe nieśmiertelniki:

 

Nieśmiertelnik wybijany:

Nieśmiertelniki Dog Tag Engrave

Nieśmiertelnik grawerowany:

nieśmiertelnik grawerowany

Zestawienie nieśmiertelników wybijanych metodą tradycyjną i grawerowanych laserem

Aby pomóc Wam w wyborze, postanowiliśmy skupić się na najważniejszych atrybutach każdej blaszki i wszystkim, co związane z zakupem. Oto, pod jakim kątem porównywaliśmy blaszki:

Dog TagJakość – najważniejsza jest jakość produktów. Tu zaczyna się problem dla grawerowanych produktów i całkowita swoboda dla tych wybijanych. Nieśmiertelniki wybijane są na znacznie grubszej blaszce (my używamy oryginalnych blaszek US Army). Grawer natomiast potrzebuje blaszki miękkiej, co przekłada się na jakość produktu. Nie wspominając o tym, że grawerowany nieśmiertelnik ma się nijak do oryginalnych blach.

Dog TagWytrzymałość napisu – drugi punkt dla nieśmiertelników wybijanych. Jeżeli zależy Ci, aby napis nigdy się nie starł, nie zniszczył i nic złego się z nim nie stało – wybierz nieśmiertelnik wybijany. Niestety, ale grawerowane nieśmiertelniki są zwykle grawerowane w bardzo małej i płytkiej powłoce, co uniemożliwia grawerkę grubszą. W wyniku napis po krótkim czasie może stać się niewidoczny (ponieważ wyżłobienia są płytkie i po pewnym czasie wyrównują się z niewygrawerowaną częścią blaszki). Całkowicie odradzamy kupowania nieśmiertelników nadrukowywanych – te niszczą się jeszcze szybciej, niż grawerowane.

Dog TagHistoria – w żadnej armii na świecie nie spotkasz nieśmiertelnika grawerowanego. Dlaczego? Prosty przykład – bo jest nietrwały. Dlatego dla entuzjastów militariów i Klientów, którzy liczą na jakość, wybór jest prosty – tylko nieśmiertelniki wybijane, które od początków znajdują się w armiach całego świata.

Dog TagDowolność wzorów i grafik – jeden jedyny punkt dla nieśmiertelników grawerowanych. Niestety metoda wybijania pozwala na wybicie stałych znaków, bez żadnych udziwnień, innej czcionki lub logo. Aby powiększyć ofertę, w naszym sklepie postaraliśmy się zaoferować nieśmiertelniki z polskimi znakami diakrytycznymi. Nie mamy jednak możliwości wybić innej czcionki, zdjęcia lub logo – tylko technika grawerowania laserowego, wykonywana specjalnym ploterem jest w stanie podołać temu wyzwaniu. Nie zmienia to faktu, że nawet najpiękniej wygrawerowane zdjęcie na nieśmiertelniku bardzo szybko się zetrze.

Dog TagCena – gwóźdź do trumny dla nieśmiertelników grawerowanych to cena. W naszym sklepie komplet nieśmiertelników wybijanych metodą tradycją to koszt wahający się w granicy 17-19 złotych (w zależności od komponentów i konfiguracji kompletu). Najtańszy komplet grawerowany to koszt od 25 złotych wzwyż. Ceny czasami sięgają nawet 30-40 złotych. Daje to dwa razy wyższą cenę za produkt, który de facto cechuje się słabszą jakością wykonania i wytrzymałością.

 

Wybierz nieśmiertelniki wybijane!

Jeżeli zależy Ci na jakości, na wytrzymałości, na tym, aby nieśmiertelnik faktycznie był nieśmiertelnikiem – kupuj tylko i wyłącznie wybijane blaszki. Rozumiemy, że nieśmiertelnik ze zdjęciem wygląda zjawiskowo, ale co z tego, gdy taki produkt po miesiącu zwykłego użytkowania wygląda jak kawałek zwykłej, startej blachy? Po zdjęciu zostanie kilka rysek, a po nieśmiertelniku rozgoryczenie i dziura w portfelu.

Na koniec jeszcze ciekawostka – zastanawialiście się, dlaczego blaszki z ważnymi informacjami, jak chociażby blaszki z numerami nadwozia aut są wybijane, a nie grawerowane? Chodzi o jakość, i wytrzymałość takiego napisu – tego technika grawerowania nigdy nie zapewni.

A tutaj bezpośrednie porównanie technik wybijania i grawerowania. To powinno rozwiać wszelkie wątpliwości

Grawerowany

Grawerowany vs wybijany

Zamów nieśmiertelnik z własnym tekstem!