Teksty na nieśmiertelniki, czyli co wybić na nieśmiertelniku?

Autor: | Kategoria: BlogKomentarze

Nieśmiertelniki EngraveWiele osób przed zakupem zastanawia się, co wybić na nieśmiertelniku? Jakie teksty powinny znaleźć się na stalowych, wybijanych blaszkach? To zrozumiały dylemat, z którym nawet niekiedy my się borykamy. Aby pomóc wszystkim niezdecydowanym i nadal zastanawiającym się nad tym, jakie teksty na nieśmiertelniki wybrać – postanowiliśmy napisać ten wpis, w którym zamieścimy przykładowe propozycje, które wybierają nasi Klienci.

 

Dane personalne

To zdecydowanie najczęściej pojawiające się na blaszkach teksty, które wybijamy. Zwykle na blaszkach personalnych znajdują się:

Dog TagImię i nazwisko

Dog TagPesel

Dog TagAdres/Miejscowość/Kod pocztowy/Kraj

 

Takie blaszki oczywiście przyspieszają ewentualną identyfikację i stanowią źródło informacji chociażby dla służb medycznych.

 

ICE, grupa krwi, alergie i informacje medyczne

Druga bardzo ważna grupa danych, czyli informacje medyczne. Wiele osób zamawia blaszki z numerami ICE (specjalne numery kontaktowe dla ratowników medycznych, więcej o ICE pisaliśmy w naszym poprzednim artykule: ICE – dlaczego warto wybijać na nieśmiertelnikach?). Do tego zestawu dodać możemy grupy krwi, informacje o alergiach i chorobach przewlekłych. Dużą popularnością cieszą się także blaszki, za pomocą których przekazujecie zgodę na przeszczep organów.

Do blaszek medycznych trzeba jednak podchodzić z dystansem. Oczywiście taki nieśmiertelnik to jak najbardziej bezpieczeństwo i cenne sekundy w razie wypadków – jednak tutaj przestrzegamy – ratownicy medyczni nie mogą sugerować się tylko nieśmiertelnikami. Informacje medyczne połączone z ICE zdają egzamin, wtedy ratownik może potwierdzić podczas rozmowy z rodziną wybite na blaszce dane. Dlatego promujemy akcję wybijania ICE na blaszkach – bez tego wszelkie inne dane medyczne są ignorowane przez ratownika.

Bransoletka paracord z Dog Tagiem

Cytaty, przysłowia, ulubione powiedzenia

Przejdźmy do przyjemniejszej części, czyli do ulubionych cytatów i przysłów. Nasi Klienci często wybijają cytaty i ulubione hasła przewodnie.

Prawdziwym hitem jest cytat „Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą” – wybijacie go zdecydowanie najczęściej. Cytat ten pojawia się także w wersji angielskiej.

Oczywiście nie brakuje także innych znanych lub mniej znanych powiedzeń. Nie będziemy podawać listy cytatów, gdyż naszym zdaniem każdy powinien wybić cytat, który jest mu bliski, którym kieruje się codziennie, który dobrze zna i który dodaje pozytywnych energii. Ciekawostka – w naszym biurze wisi blaszka z cytatem „Coco Jambo i do przodu ;)”, która motywuje nas do jeszcze cięższej pracy!

Cytat nieśmiertelnik

Wyznania uczuć

Punkt zdecydowanie dla zakochanych. Blaszki, na których znajdują się wyznania uczuć. Wybite „Kocham Cię”, data ważna dla zakochanych lub inne, bardziej urozmaicone miłosne cytaty. Dog Tagi z miłosnym wydźwiękiem to idealny prezent na Walentynki lub rocznicę.

 

Teksty po angielsku i po łacinie

Duży odsetek zamawianych kompletów to blaszki z wybitymi angielskimi powiedzeniami. Lubice także przysłowia i powiedzenia po łacinie. Tutaj zdecydowanym liderem jest „amor vincit omnia”, czyli „Miłość zwycięża wszystko”. Zauważyliśmy, że lubicie wybijać słynne angielskie cytaty Eminema, który jak wiemy lubi nosić nieśmiertelniki. Popularnym angielskim cytatem jest także „Never Back Down” czy wspomniany wcześniej cytat „Untill you are fighting, you are the winner”. Możliwości jest mnóstwo!

 

Militarne wzory

Militarne blaszki nie różnią się wiele od tych personalnych – na całym świecie żołnierze noszą nieśmiertelniki z wybitymi własnymi danymi. Różnica polega na tym, że na takich militarnych blaszkach zamiast numeru pesel, pojawia się wewnętrzny numer żołnierza i numer jednostki, w jakiej służy. Blaszki zawierają także informacje o wyznaniu religijnym. Wzory militarne Dog Tagów armii świata różnią się między sobą tylko niuansami. Oczywiście wybijamy wiernie odzwierciedlone wzory militarnych blaszek – zwykle dla grup rekonstrukcyjnych i byłych żołnierzy.

 

Dane kontaktowe na adresówki i zawieszki

W naszym sklepie nieśmiertelniki przybierają różne formy – począwszy od typowych naszyjników, a skończywszy na blaszkach jako zawieszkach, brelokach lub identyfikatorach i adresówkach dla zwierząt. Zwykle na zawieszkach i adresówkach pojawiają się dane kontaktowe do właścicieli zgub – tyczy się zarówno zwierząt, jak i zawieszek przyczepionych do toreb i plecaków. Zawieszkami można także podpisywać klucze – wtedy na blaszkach wybijamy indywidualne podpisy (na przykład nazwa auta, albo imię właściciela, do którego należą klucze).

Adresówka Casey

 

Blaszki firmowe i na eventy

Na koniec reklamowe i firmowe zastosowanie blaszek. Zamawiane w hurtowych ilościach Tagi z nazwami eventów lub mottem firmy. Realizujemy zamówienia hurtowe dla przedsiębiorców, którzy znaleźli zastosowanie dla nieśmiertelników w swojej firmie.

 

Jeżeli już wiecie, jakie teksty chcecie wybić na swoich blaszkach – zachęcamy do składania zamówień. Przypominamy, że jako jedyni w Polsce wybijamy blaszki z polskimi ogonkami! Żadnych ograniczeń – to Engrave.pl

Zamów nieśmiertelnik z własnym tekstem!