Jak nosić nieśmiertelnik? Prezentujemy 3 najpopularniejsze sposoby

Autor: | Kategoria: BlogKomentarze

Jak nosić nieśmiertelnik? Wydawałoby się, że to pytanie trywialne, które z pewnością nie potrzebuje odrębnego artykułu w celu wyjaśnienia tematu. Sami w całej ekipie Engrave przez te wszystkie lata pracy nie zastanawialiśmy się nad innymi sposobami noszenia nieśmiertelników – po prostu nosimy je w tradycyjny, żołnierski sposób. Jak się jednak okazało, tradycyjny sposób noszenia nieśmiertelników wcale nie jest jedynym. Zainteresowani? Zapraszamy do sprawdzenia innych metod.

Jak nosić nieśmiertelniki?

Ostatnio jednak kilka osób po zakupie naszych blach zadało nam pytanie – jak nosić nieśmiertelniki inaczej, niż w wojsku i inaczej, niż prezentujemy na stronie? I to dało nam do myślenia, postanowiliśmy podjąć temat i opisać w jednym miejscu sposoby na noszenie nieśmiertelników. Przeprowadziliśmy ankietę, popytaliśmy żołnierzy, zapoznaliśmy się z filmoteką (okazuje się, że filmy i seriale często czerpią z motywu nieśmiertelnika i jak się okazuje, twórcy i sami aktorzy noszą blachy w najróżniejszy sposób).

Oto rezultat naszych testów — prezentujemy 3 najpopularniejsze metody noszenia nieśmiertelników. Oczywiście metody te dotyczą kompletów (2 blaszki i 2 łańcuszki).

 

Sposób 1 – noszenie nieśmiertelnika w sposób tradycyjny (wojskowy)

Sposób ten jest zdecydowanie najpopularniejszy (zarówno w armii, jak i wśród cywilów). Nieśmiertelniki zawieszone są tradycyjnie, jedna blaszka na długim łańcuszku a druga blaszka z kompletu na krótszym, który doczepia się do długiego łańcucha.

 

Dowiedzieliśmy się, że w armii USA do dziś panuje odgórny nakaz noszenia nieśmiertelników w ten sposób (identycznie nieśmiertelniki musieli nosić żołnierze podczas II Wojny Światowej). Dlaczego? Odpowiedzią jest ogólne zastosowanie identyfikacyjne blach w wojsku. Blaszki nie mogą wisieć na jednym łańcuszku, gdyż w razie śmieci żołnierza na polu walki, jeden nieśmiertelnik musi zostać przy ciele, a drugi musi być zabrany w celu późniejszej identyfikacji. Dlatego druga blaszka musi wisieć na oddzielnym, krótszym łańcuszku, który w łatwy i szybki sposób można oderwać od kompletu. Gdyby blaszki wisiały na jednym łańcuszku, system nie sprawdziłby się w trudnych wojskowych warunkach. Więcej o wykorzystaniu nieśmiertelników znajdziecie we wpisie: Przykładowe zastosowanie nieśmiertelników.

 

Sposób 2 – obie blaszki na długim łańcuszku, bez krótkiego łańcuszka

Sposób ten preferują sportowcy i osoby, które nie lubią, gdy druga blaszka zawieszona jest na oddzielnym łańcuszku. Zawieszenie nieśmiertelników tylko na jednym długim łańcuszku jest praktyczne podczas aktywności fizycznej – blachy są o wiele bardziej „zwarte” i lepiej przylegają do ciała.

 

 

Sposób 3 – obie blaszki na krótkim łańcuszku doczepionym do dłuższego łańcuszka

Ten sposób jest najmniej znany i popularny (i pewnie najmniej wygodny). Żadna z pytanych przez nas osób nigdy nie spotkała się z taką konfiguracją, nie wspominając już o codziennym noszeniu blaszek w ten sposób. Sami pierwszy raz spotkaliśmy się z tym sposobem noszenia nieśmiertelników oglądając film Szybcy i Wściekli, gdzie Letty (grana przez Michelle Rodriguez) właśnie w taki sposób nosi swoje nieśmiertelniki.

W skrócie, obie blaszki zawieszone są na krótkim łańcuszku, który z kolei doczepiany jest do długiego łańcuszka.

 

 

Jak wspomnieliśmy na początku artykułu, filmy potrafią zaskoczyć, w tym przypadku podsuwając dosyć nietypowy pomysł na to, jak nosić nieśmiertelnik w nieco inny sposób. Zachęcamy do testowania różnych metod i wybrania najwygodniejszej (chyba, że jesteście żołnierzami w czynnej służbie, wtedy nie macie wyboru) :)

 

Zamów nieśmiertelnik z własnym tekstem!